Membrány do vlhkých miestností

Membrány do vlhkých miestností

S odolnými membránovými systémami Protan pre všetky typy vlhkých miestností sa vyhnete zatekaniu a problémom s vlhkosťou, plesňami, hnilobou a koróziou

arrow_downward

S odolnými membránovými systémami Protan pre všetky typy vlhkých miestností sa vyhnete zatekaniu a problémom s vlhkosťou, plesňami, hnilobou a koróziou.

Poškodenie vlhkosti v kúpeľniach a vlhkých miestnostiach môže byť nákladná skúsenosť a príčina je často za dlaždicami. Netesnosti sú často výsledkom netesnej kúpeľňovej membrány alebo chýbajúcej membrány vo vlhkej miestnosti, ale môžu byť spôsobené aj zlou inštaláciou. Preto sa pri výbere membrány a montéra do mokrých priestorov oplatí byť obzvlášť opatrný.

Zabezpečte miestnosť membránou od podlahy po strechu

Keďže následky nedbalých prác v kúpeľni môžu byť mimoriadne nákladné, našťastie existujú prísne predpisy pre výrobky a práce vykonávané vo vlhkých miestnostiach. Membránové systémy Protan spĺňajú všetky priemyselné požiadavky. Navyše sa ľahko inštalujú. To znamená, že práca je rýchlejšia a znižuje sa pravdepodobnosť, že urobíte chyby.

Keďže následky chybnej práce v kúpeľni sú zvyčajne veľmi drahé, malo by sa zabezpečiť, aby sa vykonávali s náležitou starostlivosťou a v súlade s obmedzujúcimi pokynmi stanovenými pre tieto aplikácie.

Membránové systémy Protan spĺňajú všetky priemyselné požiadavky venované týmto riešeniam.

Produkty Protan sa ľahko inštalujú. Vďaka tomu je práca rýchlejšia a znižuje sa riziko chýb.

Membrány do kúpeľní

Protan G Base Membrane pre mokré miestnosti je schválená SINTEF a vyhovuje stavebným predpisom pre mokré miestnosti. To platí aj pre všetky membrány vyrábané spoločnosťou Litex, ktorá je súčasťou spoločnosti Protan, ktorá vyrába a predáva kompletné riešenia pre mokré miestnosti.

Výroba membrán do mokrých priestorov Protan a Litex podlieha internej a externej kontrole kvality.

Naše membránové systémy je možné použiť ako podkladové membrány na podlahy aj steny mokrých miestností. Membrána sa umiestňuje na rúrky podlahového kúrenia alebo pod dosky. Môžu byť použité ako v novostavbách, tak aj pri rekonštrukciách existujúcich priestorov.

Výhody membrán Protan do mokrých miestností

Protan G Wet Room Membrane je flexibilná základná membrána, ktorá sa vyrába za kontrolovaných podmienok v továrni. Ponúkame prefabrikované detaily rohov a priechodov, ktoré umožňujú rýchlu realizáciu prác a poskytujú optimálnu ochranu pred vlhkosťou vo vašej kúpeľni.

Membrány na báze Protan možno jednoducho inštalovať v jednej operácii bez sušenia.

Membrána má rovnakú štandardnú hrúbku 1,5 mm. Má dobré difúzne tesnenie, dobré predĺženie pri pretrhnutí a zdokumentovanú dlhú životnosť. Membrána je na stavbe zváraná horúcim vzduchom, čo zaisťuje vodeodolný výsledok. Je to najlepšie riešenie proti netesnostiam.

Membrána má jednotnú štandardnú hrúbku 1,5 mm. Má dobré difúzne tesnenie, dobré predĺženie pri pretrhnutí a zdokumentovanú dlhú životnosť. Membrána je zváraná horúcim vzduchom, tento spôsob spájania plechov zabezpečuje najlepšiu vodeodolnosť.

Prečo zvoliť základnú membránu

Membrána Protan G je jedným z dvoch typov membrán pre mokré priestory na trhu. Odporúčame naše membránové riešenia, pretože sú najbezpečnejšie a najrýchlejšie sa inštalujú. Celá membrána rovnakej hrúbky je položená v jednej operácii, čo poskytuje pevné a odolné riešenie.

Náterové membrány, tiež známe ako povrchové náterové membrány, sú druhým typom membrány pre mokré miestnosti. Prichádzajú v tekutej forme a musia sa aplikovať v miestnosti vrstvu po vrstve.

To môže byť náročná úloha, pretože aplikácia vyžaduje suchý, čistý a mierny podklad. Okrem toho je potrebné starostlivo dodržiavať špecifikácie vytvrdzovania a sušenia. Tento proces je časovo náročný a výsledky vo veľkej miere závisia od práce osoby, ktorá ho vykonáva. Tento spôsob aplikácie sťažuje presnú kontrolu nanášaných hydroizolačných náterov.

Protan dodržiava všetky technické pokyny pre vlhké miestnosti

Stavebný priemysel má prísne požiadavky na výrobky a procesy. Ide o zabezpečenie vysokej kvality a starostlivosti o zdravie a životné prostredie ako počas výstavby, tak aj počas užívania hotovej stavby.

Keď si vyberiete membrány Protan a Litex Wetroom Membranes, získate produkt, ktorý spĺňa všetky priemyselné požiadavky.

Technické schválenie membrány SINTEF do vlhkých priestorov potvrdzuje, že výrobok je vhodný na použitie ako vodotesná vrstva na podlahy a steny v kúpeľniach, umyvárňach a iných miestnostiach s podobnou úrovňou vlhkosti v domácnostiach, hoteloch a inštitúciách.

Pre nórsky stavebný priemysel je norma pre mokré miestnosti (BVN) priemyselnou normou vyvinutou Nórskou technickou radou pre mokré miestnosti (FFV). Používa sa predovšetkým ako plánovací a výkonový nástroj v mokrých miestnostiach a je prispôsobený platným predpisom, požiadavkám a nórskym normám. BNV poskytuje technické pokyny na schvaľovanie materiálov a produktov a na spôsob vykonávania prác. Okrem toho norma popisuje postupnosť, v akej sa vykonávajú úlohy a kontrolné postupy počas vykonávanej práce. Štandard BVN možno použiť ako nástroj pre novostavby aj rekonštrukcie.

Membrány a krytiny

Membrány a krytiny

Protan poskytuje mnoho typov produktov a riešení na použitie ako membrány a kryty.

V našom portfóliu nájdete membrány do vlhkých priestorov, radónové bariéry, geomembrány a kryty pre použitie na parkoviskách, v garážach a v kombinácii s inými typmi infraštruktúry

Dozvedieť sa viac
Technické výkresy a popisné texty

Technické výkresy a popisné texty

Tu nájdete prehľad technických výkresov a popisných textov Protan, ktoré si môžete stiahnuť vo formáte pdf a dwg.

Dokumentácia

Dokumentácia

Tu nájdete dokumenty Protan, certifikáty, schválenia a popisy produktov