Buďte pripravení, keď zasiahne silný dážď

Buďte pripravení, keď zasiahne silný dážď

Protan má na streche dve unikátne riešenia manažmentu dažďovej vody.

arrow_downward

Lepšie využite vašu strechu – pridaná hodnota

Máme dlhoročné skúsenosti s podporou developerov, architektov a inžinierov pri využívaní potenciálu ich striech.

Ak strecha vašej budovy začína dosluhovať, alebo potrebujete urobiť zásadné vylepšenia z dôvodu veku a opotrebovania, budete musieť vymeniť strešný plášť. Určite vám s tým vieme pomôcť, no môže to byť aj dobrá príležitosť na posúdenie, či by sa vaša strecha dala využiť lepšie.

Tradične je strecha nevyužitou oblasťou, slepou zónou, ktorá nemá pre vlastníka budovy žiadnu zvláštnu hodnotu. Existuje však veľa možností, ako využiť plochu strechy na pridanú hodnotu. Dá sa použiť na tlmenie vody alebo pomôcť zabrániť zaplaveniu prízemia? Môže strešná terasa pridať hodnotu nehnuteľnosti – ekonomicky aj pre tých, ktorí v budove bývajú a pracujú? Môžu byť solárne panely umiestnené na streche? Urobí riešenie zelenej strechy budovu estetickejšou a zvýši tak hodnotu nehnuteľnosti?

Protan bol dvakrát nominovaný na Nórsku cenu za inováciu v stavebníctve; v roku 2017 pre koncept drenáže Protan BlueProof a v roku 2019 pre modrozelenú verziu BlueProof Green.

 

Protan BlueProof

Protan BlueProof

Extrémne poveternostné podmienky sa stávajú novou normou. Preto Protan vyvinul modrú strechu, ktorá znižuje riziko poškodenia vodou.

Protan BlueProof je drenážny systém pre nové a existujúce strechy
so súhlasom SINTEF.

Dozvedieť sa viac
Protan BlueProof Green

Protan BlueProof Green

Protan Blue Proof Green kombinuje bezpečný manažment povrchových vôd so zelenou záhradou v hornej časti budovy. Takéto riešenie nazývame moderná a bezpečná strecha.

Dozvedieť sa viac

Obchodné oddelenie

Viliam Oros - Slovenská republika

Viliam Oros

Slovenská republika