Systém ochrany vody Protan InfraPlan

Systém ochrany vody Protan InfraPlan

Protan InfraPlan je kompletný systém ochrany pred vodou pre tunely a podzemné stavby. Nízke náklady na údržbu, jednoduchá inštalácia a prínos pre životné prostredie sú niektoré z jeho výhod.

arrow_downward

Žijeme v mobilnom svete. tunely a iná podzemná infraštruktúra zohrávajú dôležitú úlohu v každej dobre fungujúcej spoločnosti. Je to tiež kritická infraštruktúra, ktorá musí neustále odolávať veľkému zaťaženiu a zároveň musí prežiť nielen desaťročia, ale najlepšie storočia.

Tlak vody, nebezpečné chemikálie a baktérie, difúzia plynov, geostatické namáhanie, vibrácie z cestnej premávky, veľké teplotné rozdiely a ďalšie poveternostné a klimatické faktory – zoznam toho, čomu musí podzemná stavba odolávať, je dlhý. Preto je také dôležité používať kvalitné materiály a ochranné systémy s dlhou životnosťou.

Protan má viac ako 80 rokov skúseností s membránovou technológiou. Zároveň máme takmer rovnako dlhé skúsenosti s poskytovaním uznávaných produktov a riešení pre membrány používané na vetranie tunelov a baní. Tieto znalosti a skúsenosti z trhu sme spojili, aby sme vytvorili udržateľný a vysoko odolný systém ochrany vody pre všetky typy tunelov.

Protan InfraPlan vstúpil na trh v roku 2021 s cieľom funkčnosti a všestrannosti. Táto bezšvová a flexibilná jednovrstvová membrána, ktorá je zároveň vodeodolná, je veľmi odolná.

Tunelová membrána Protan je v tureckom tunelárskom priemysle už dlhé roky dobre etablovaná a okrem iného sa často používa v istanbulskom metre. Spĺňa požiadavky príručky Statens Vegvesen štátnej správy ciest a európske požiadavky.

Protan InfraPlan sa ľahko inštaluje az pohľadu dodávateľa je veľmi užitočný a flexibilný. Strešné membrány Protan sú známe svojou dlhovekosťou a najnižšou uhlíkovou stopou v tomto odvetví a tieto dôležité hodnoty udržateľnosti a pevnosti platia aj pre naše tunelové membrány.

Tunelové membrány Protan okrem ochrany samotného tunela prispievajú aj k ochrane okolia v tuneli a v jeho okolí, napríklad zabraňujú kontaminácii podzemných vôd a úniku ropy a chemikálií z tunela do okolia.

 

Kontakt

Rune Andresen - Area Sales Manager T&M

Rune Andresen

Area Sales Manager T&M
Arndt Hedtkamp - Sales Manager – Tunneling & Mining

Arndt Hedtkamp

Sales Manager – Tunneling & Mining

Protan InfraPlan brochure (English)

Download

Protan Ventiflex

Systemy wentylacyjne Ventiflex