Čím silnejší vietor, tým lepšie

Čím silnejší vietor, tým lepšie

Jedinečný vákuový systém Protan využíva sily vetra na udržanie membrány Protan na strešnej krytine, čím zaisťuje odolnosť a ochranu aj v tých najextrémnejších podmienkach.

arrow_downward

Súhrn produktu

  • Montáž vákuovej strechy zaručuje rýchly postup prác na stavbe.
  • Ideálne pre budovy s vysokou vlhkosťou, ako sú bazény a nemocnice.
  • Znížená potreba spojovacích prvkov znamená minimálny hluk počas inštalácie.
  • Vákuový systém je ideálny pre drsné a veterné počasie.

Vákuový systém

Sily vetra vytvárajú podtlakový efekt, ktorý silne prisáva membránu ku konštrukcii strechy. Čím je veternejší systém funguje lepšie.

Protan Vacuum System je jedinečný v tom, že vyžaduje len mechanické upevňovacie prvky po obvode, nie v strede strechy. Vďaka tomu je ideálny pre renovačné projekty.

Nad vzduchotesným strešným plášťom sa inštaluje bitúmenová parozábrana schválená spoločnosťou Protan, nasleduje tepelná izolácia a jednovrstvová membrána Protan SE alebo EX.

Voľne položené dosky z minerálnej vlny sú ideálnou tepelnou izoláciou, aj keď v kombinácii s minerálnou vlnou možno inštalovať aj iné typy izolácií. Umiestnenie a počet prieduchov do vákuového systému vypočítalo technické oddelenie spoločnosti Protan.

Keď fúka vietor, vzduch v priestore medzi membránou Protan a vzduchotesnou štrukturálnou strechou sa odsáva zo systému cez jednosmerné ventilačné ventily vákuových difúzorov Protan. Výsledný podtlak drží membránu Protan na mieste, takže mechanické upevnenie je potrebné len po obvode strechy a zvislých prechodoch.

 

Prečítajte si viac o vákuovom riešení Protan

Prečítajte si viac o vákuovom riešení Protan

Prejdite na našu stránku riešení

Prezrite si všetky naše strešné produkty, príslušenstvo a náradie

Prezrite si všetky naše strešné produkty, príslušenstvo a náradie

Produkty Protan majú jednu z najnižších uhlíkových stôp v kategórii strešných krytín. Tu si môžete prezerať naše produkty podľa kategórie alebo oblasti použitia.

Prehľadávať produkty