impact_photo_protan-7.jpg

Strešné membrány z PVC: priekopnícka budúcnosť udržateľných strešných krytín

Protan AS dodáva udržateľné a ekologické strešné riešenia, ktoré prispievajú k nižšej stope CO2 a bez emisným staveniskám. Naše strešné membrány sa dajú recyklovať a na to sme hrdí.

arrow_downward

Protan termoplastická strešná membrána je udržateľnou alternatívou k tradičnej bitúmenovej membráne. Na každých 50 metrov štvorcových strešnej membrány Protan, ktorá nahradí bitúmenovú 5 mm membránu, sa svetová spotreba ťažkého oleja zníži o sud oleja. V roku 2022 teda Protan dodal strešné membrány s rozlohou 18 miliónov m² a nepriamo znížil svetovú spotrebu ropy o 360 000 barelov – čo je zmysluplný príspevok k udržateľnejšej budúcnosti. Ak by sa všetky štvorcové metre asfaltu v Európe nahradili strešnými membránami Protan, mohli by sme znížiť emisie CO2 o niečo menej ako 3 milióny automobilov ročne.

Aby Nórsko dosiahlo národný cieľ v oblasti klímy do roku 2030, musí v priebehu nasledujúcich siedmich rokov znížiť emisie najmenej o 55 % v porovnaní s úrovňami z roku 1990. Protan Group je súčasťou najväčšieho nórskeho pevninského priemyslu; stavebný priemysel, ktorý je zodpovedný za približne 15 % emisií skleníkových plynov v Nórsku. Naše výrobky sa predávajú, inštalujú a používajú vo viac ako 30 krajinách a na všetkých siedmich kontinentoch. Táto globálna prítomnosť zahŕňa globálnu stopu. Preto sme vyvinuli náš prvý systém klimatického účtovníctva, ktorý nás bude viesť k zmenám a iniciovaniu úsilia o zníženie emisií. Začneme činnosťami, pri ktorých je potenciál znižovania emisií najväčší.

Extrémnejšie a častejšie vlny horúčav a silné lejaky vytvárajú dopyt po odolných a odolných strešných krytinách a iných vonkajších výrobkoch. Protan už niekoľko rokov vyvíja portfólio odolných a dlhotrvajúcich produktov prispôsobených tak, aby odolali vlnám horúčav a silným lejakom. Strešné riešenia Protan naplnia potreby stavebných projektov, ktoré kladú dôraz na udržateľnosť. To zahŕňa náš systém na útlm vody BluePro, ako aj strechy, ktoré sú prispôsobené na inštaláciu solárnej fotovoltaiky a inštalácie zelených striech.

Už niekoľko rokov vydávame EPD, vrátane fázy konca životnosti našich hlavných produktov. EPD jasne ukazujú pozitívny vplyv recyklácie postindustriálneho PVC a opätovného použitia recyklovaných látok v nových výrobkoch na klímu, ako aj ďalšie udržateľné a hospodárske prínosy. Naše zariadenia môžu byť prispôsobené na recykláciu strešných a ventilačných systémov, čo zabraňuje tomu, aby tieto výrobky končili v spaľovniach alebo na skládkach. EPD prispieva k bodom BREEAM a príležitosti na dosiahnutie ambicióznych environmentálnych cieľov stanovených v pláne do roku 2050 pre sektor nehnuteľností.

Environmentálny profil

Environmentálny profil

Protan ponúka strešné krytiny a membrány už od roku 1972. Dlhoročné skúsenosti a početné testy odzrkadľujú dlhú životnosť jej produktov