Vákuová strecha Protan je jedinečný systém, ktorý nevyžaduje žiadne montážne prvky na povrchu strechy.

Vákuová strecha Protan je jedinečný systém, ktorý nevyžaduje žiadne montážne prvky na povrchu strechy.

Keď je vákuová strecha vystavená silnému vetru, vzniká v priestore medzi krytinou a tesným a nosným podkladom podtlak.

arrow_downward

Vákuový strešný systém Protan

Keď je vákuová strecha vystavená silnému vetru, vzniká v priestore medzi krytinou a tesným a nosným podkladom podtlak. Vďaka tomu je naša vákuová strecha vhodná do oblastí s nepriaznivými poveternostnými podmienkami.

Na povrchu strechy nie sú potrebné upevňovacie prvky, aby nedošlo k prerazeniu parotesnej vrstvy. Krytina sa ukladá v plechoch širokých dva až štyri metre a následne sa utesní okolo atiky a otvorov.

Rýchly postup prác

Strešný systém Protan Vacuum zaručuje rýchlu montáž, čím urýchľuje proces výstavby. Toto riešenie využíva málo spojovacích prvkov, čo je výbornou voľbou v projektoch s prísnymi požiadavkami na tesnosť, ako napríklad v prípade pasívnych domov.

Vákuový strešný systém Protan

Náš strešný systém Vacuum je ideálnym riešením aj pre budovy s vysokou vlhkosťou, ako sú bazény, varne a pod. Ak sa vlhkosť zachytí v strešnej konštrukcii, systém Vacuum ju pomôže odviesť.

Žiadny hluk pri montáži

Hluk pri vŕtaní môže byť problémom pri renovácii striech. Protan Vacuum Roof System výrazne znižuje hluk vznikajúci pri montáži, čo je veľkou výhodou pre užívateľov budov, ako sú administratívne budovy, nemocnice, školy a iné inštitúcie.

Ako to funguje

V celej Európe boli nainštalované milióny štvorcových metrov striech s Vacuum Protan. Využívame naše rozsiahle znalosti a skúsenosti, aby sme dokonale prispôsobili riešenia pre našich klientov. Vákuové strechy sú vhodné ako pre novostavby, tak aj pre renováciu starého strešného plášťa. Riešenie vyžaduje tesnú vrstvu substrátu. Preto môže dobre fungovať pri opravách strechy, kde už existujúca krytina a upevnenie nie je v dobrom stave.

V závislosti od podkladu sa ako strešná krytina vo vákuovom strešnom systéme používajú membrány Protan SE alebo Protan EX. Vákuové krby sú inštalované na streche, aby rozptyľovali nadmerný tlak, ktorý vzniká medzi krytinou a utesnenou základňou. Vákuové krby sa umiestňujú tam, kde je podtlak najväčší, zvyčajne v rohoch a okrajoch.

 

Vákuový strešný systém Protan

Vákuový strešný systém Protan

Montážne systémy

Technické výkresy a popisné texty

Technické výkresy a popisné texty

Tu nájdete prehľad technických výkresov a popisných textov Protan, ktoré si môžete stiahnuť vo formáte pdf a dwg.

Dokumentácia

Dokumentácia

Tu nájdete dokumenty Protan, certifikáty, schválenia a popisy produktov

Prezrite si všetky naše strešné produkty, príslušenstvo a náradie

Prezrite si všetky naše strešné produkty, príslušenstvo a náradie

Produkty Protan majú jednu z najnižších uhlíkových stôp v kategórii strešných krytín. Tu si môžete prezerať naše produkty podľa kategórie alebo oblasti použitia.

Prehľadávať produkty

Obchodné oddelenie

Viliam Oros - Slovenská republika

Viliam Oros

Slovenská republika