Na vašom domácom trávniku.

Na vašom domácom trávniku.

Trávnikové strechy sú v severských krajinách tradičným riešením zastrešenia, najmä pre rekreačné domy v horách, no čoraz častejšie sa využívajú aj trávnikové strechy na zjemnenie mestského prostredia.

arrow_downward

Trávnikové strechy sa bežne používajú vo vidieckych rekreačných domoch, ale čoraz častejšie sa používajú v mestských oblastiach.

Aby bola rašelinová strecha čo najbujnejšia a najatraktívnejšia, kľúčom je starostlivý výber membrány. Protan vyvinul trávnikovú strešnú membránu, ktorá ponúka najlepší možný rastový potenciál – či už si chcete vychutnať pohľad na zelenú strechu na vidieku alebo doma v meste.

Trávnatá strecha je špeciálna variácia toho, čo je známe ako expanzívna zelená strecha. Rozľahlé zelené strechy sú pokryté tenkou vrstvou zeminy alebo výživných rohoží, typickými rastlinami sú šťavnaté alebo machové druhy.

Odolný voči koreňom

Strešné membrány určené na rašelinové strechy sú vyrobené z mäkčeného PVC, vystuženého jadrom z polyesterovej tkaniny a polyesterovou plsťou laminovanou na spodnej strane. Okrem toho, že sú odolné proti prerastaniu koreňov, majú požiarnu odolnosť a UV žiarenie, sú tiež veľmi odolné voči nízkym a vysokým teplotám.

Strešné fólie Protan sa používajú na studených, vetraných šikmých strechách, kde sú pripevnené k zemi a zvárané horúcim vzduchom. Zvyčajne sa inštalujú na prevetrávaný drevený podklad a potom sa vrstva trávnika položí priamo na membránu.

Nepotrebuje drenážnu vrstvu

Pri tomto type riešenia sa často používa drenážna fólia na zabezpečenie odvodu vlhkosti a kondenzátu. Ale trávnikové strešné membrány Protan majú vlastnosti, ktoré bránia klíčiacim koreňom preniknúť hlboko do membrány. Tento extrémny odpor koreňov robí drenážnu vrstvu zbytočnou.

Balastové a zelené strechy

Balastové a zelené strechy

Strešné strechy sú strešné konštrukcie, v ktorých je membrána pokrytá postupnými vrstvami.

Dozvedieť sa viac
Protan BlueProof Green

Protan BlueProof Green

Protan Blue Proof Green kombinuje bezpečný manažment povrchových vôd so zelenou záhradou v hornej časti budovy. Takéto riešenie nazývame moderná a bezpečná strecha.

Dozvedieť sa viac
Technické výkresy a popisné texty

Technické výkresy a popisné texty

Tu nájdete prehľad technických výkresov a popisných textov Protan, ktoré si môžete stiahnuť vo formáte pdf a dwg.

Dokumentácia

Dokumentácia

Tu nájdete dokumenty Protan, certifikáty, schválenia a popisy produktov