Chov kreviet pomocou bezpečnej tkaniny od Protan

Chov kreviet pomocou bezpečnej tkaniny od Protan


V uzavretom mieste zásobovania morskými krevetami v Sirevåg v Jærene sa nádrž s objemom 200 000 litrov naplní tropickými krevetami. Ekologická tkanina Protan BlueSafe bola použitá na zabezpečenie trvalo udržateľného chovu kreviet.

Protan má viac ako 80 rokov skúseností v oblasti technických textílií pre širokú škálu aplikácií. Spoločnosť je v mnohých krajinách známa aj svojimi strešnými produktmi a svoje skúsenosti v tejto oblasti využíva v sektore akvakultúry.

Betónová nádrž Happy Prawns vyzerá veľkosťou aj tvarom skôr ako plavecký bazén ako chovná nádrž. Látka Protan BlueSafe je umiestnená vo vnútri bazéna s krevetami.

Pokrývači Protan Entreprenør spojili a namontovali prefabrikované látkové dosky Protan na mieste a potom skontrolovali tesnosť. Výsledkom je, že obloženie je mimoriadne vhodné pre nádrž. To vytvára dobrý základ pre chov kvalitných kreviet.

Keď záleží na udržateľnosti a životnom prostredí

Happy Prawns je spoločnosť, ktorá sa zameriava na trvalo udržateľný rozvoj a kladie dôraz na ekologické výrobné metódy. Žiadne chemikálie v potravinách ani vo vode. Bez mikroplastov a iných nečistôt.

Uzavretý systém s tkaninou Protan BlueSafe zabraňuje šíreniu chorôb a zaisťuje pohodu zvierat. Z výroby tiež neuvoľňuje škodlivé látky, ktoré môžu poškodiť morské prostredie vonku.

Čo sú šťastné krevety?

Happy Prawns je nórsky producent kráľovských kreviet Litopenaeus Vannamei so sídlom v Sirevåg, Jæren. Spoločnosť bola založená v roku 2017 Magnarom Hansenom, ktorý je dnes jej generálnym riaditeľom. Spoločnosť dokáže vypestovať okolo 60 ton kreviet. V roku 2022 spoločnosť plánuje otvoriť nový závod s rozlohou 35 000 m2 v Kviamarka Næringspark s 52 nádržami.

Zariadenie bude napojené na mliekareň Tine a odpadové teplo z mliekarenskej výroby sa bude využívať na ohrev vody. Využitím odpadového tepla na vykurovanie môže spoločnosť ušetriť na nákladoch za energie a v súlade s filozofiou spoločnosti urobiť výrobu ešte ekologickejšou.

Výber Protanu ako kooperačného partnera pri výstavbe krevetového bazéna ďalej prispieva k ambíciám spoločnosti v oblasti trvalo udržateľného rozvoja a ochrany životného prostredia.

Technické materiály Protan pre akvakultúru

100% recyklovateľné materiály, bez olova a mikroplastov.

Extrémna odolnosť: Dlhá životnosť, minimálna údržba, nízke náklady.

Schválené pre kontakt s pitnou vodou.

Zabraňujú vstupu mikroplastov do mora.

Na konci svojej životnosti môžu byť naše produkty recyklované prostredníctvom nášho programu spätného odberu a potom znovu použité.

Vyrobené a vyvinuté v Nórsku.

Protan BlueSafe®

Protan BlueSafe je séria inovatívnych opakovane použiteľných PVC textílií, ktoré sú obzvlášť dobre tolerované slanou vodou. Môžu napríklad pomôcť odvetviu akvakultúry prekonať množstvo environmentálnych výziev.

Produkty Protan BlueSafe spĺňajú požiadavky širokého spektra priemyselných odvetví na udržateľnosť, biologickú bezpečnosť a bezpečnosť potravín.

Látka neuvoľňuje mikroplasty, je špeciálne prispôsobená na použitie v slanej vode a možno ju použiť na skladovanie pitnej vody.

Keďže je úplne hladký a hustý, pravdepodobnosť rastu mikróbov na jeho povrchu sa znižuje až o 70 percent, čo tiež znižuje náklady na údržbu a predlžuje jeho životnosť.

Protan BlueSafe

Protan BlueSafe je náš rad odolných a ekologických špeciálnych utierok pre priemysel akvakultúry.