Zelené pľúca na vašej streche.

Zelené pľúca na vašej streche.

Extenzívne zelené strechy zvyčajne vyžadujú minimálnu údržbu a majú mnohoraké využitie. Keďže sú ľahké, nepotrebujú takú pevnú nosnú konštrukciu ako intenzívne zelené strechy.

arrow_downward

Extenzívne zelené strechy sú pokryté tenkou vrstvou zeminy alebo vrstvami pestovateľského substrátu.

Typické rastliny používané na týchto strechách sú sukulentné a machové druhy. Sedum je široko používaný v Nórsku a strechy pokryté touto rastlinou sú známe ako sedumové strechy.

Extenzívne zelené strechy vo všeobecnosti vyžadujú minimálnu údržbu a používajú sa v rôznych aplikáciách. Keďže sú ľahké, nepotrebujú takú pevnú nosnú konštrukciu ako v prípade intenzívnych striech.

Fólia používaná na extenzívne zelené strechy by mala byť optimalizovaná z hľadiska sily vetra a mechanicky inštalovaná. Možno budete musieť použiť betónové dosky na okrajoch a rohoch, kde je sila vetra najsilnejšia. Sedum rohože môžu pôsobiť ako balast na streche, ale môžu byť vysadené iba v teplom období.

 

 

Vysoké požiadavky na požiarnu bezpečnosť

Pre získanie kolaudačného rozhodnutia musí strešná krytina spĺňať požiadavky požiarnej bezpečnosti bez použitia rohoží s vegetáciou.

Strešné membrány Protan sú samozhášavé a klasifikované na požiarne účely v súlade s BROOF (T1-T4).

Väčšie sklony striech by mali mať na okrajoch strechy protipožiarne zábrany vyrobené napríklad z betónových platní, štrku alebo podobného nehorľavého materiálu a zvislé prestupy na zamedzenie šírenia požiaru.

 

Protan SE Titanium+

Strešné membrány Protan SE Titanium + sú dokonalým riešením pre sedlové strechy. Sú certifikované s odolnosťou voči koreňom v súlade s testom FLL, a preto nevyžadujú dodatočnú ochranu proti tomuto typu poškodenia.

Balastové a zelené strechy

Balastové a zelené strechy

Strešné strechy sú strešné konštrukcie, v ktorých je membrána pokrytá postupnými vrstvami.

Dozvedieť sa viac
Trávnikové strešné membrány

Trávnikové strešné membrány

Rašelinové strechy majú pekný vzhľad a bohatú tradíciu realizácie v prírodnom prostredí spolu s drevenou konštrukciou domov.

S turfovou strešnou membránou Protan získate bezpečný a pevný povrch, na ktorom môže trávniková strecha bezpečne rásť a chrániť povrch strechy.

Dozvedieť sa viac
Technické výkresy a popisné texty

Technické výkresy a popisné texty

Tu nájdete prehľad technických výkresov a popisných textov Protan, ktoré si môžete stiahnuť vo formáte pdf a dwg.

Dokumentácia

Dokumentácia

Tu nájdete dokumenty Protan, certifikáty, schválenia a popisy produktov

Obchodné oddelenie

Viliam Oros - Slovenská republika

Viliam Oros

Slovenská republika