Čo potrebujete pre vašu strešnú záhradu.

Čo potrebujete pre vašu strešnú záhradu.

Intenzívne zelené strechy majú vrstvu zeminy zvyčajne hlbšiu ako 300 mm. Toto riešenie je skvelé pre hlbšie zakorenenú vegetáciu, ako sú kríky a stromy.

arrow_downward

Intenzívne zelené strechy majú vrstvu pôdy, ktorá je zvyčajne hlbšia ako 300 mm. Toto riešenie je veľmi vhodné pre hlbšie zakorenenú vegetáciu ako sú kríky a stromy.

Vrstva ťažkej pôdy poskytuje ochranu pred vetrom a ohňom a umožňuje použitie voľnej membrány.

Protan GG je pevná a pevná membrána vhodná pre intenzívne zelené strechy. Toleruje tlak vody a stojatú vodu. Membrána sa tiež prispôsobuje pohybu a usadzovaniu, ktoré sa prirodzene vyskytuje v konštrukciách a prípadné nerovnosti terénu sa neprenášajú na membránu. Je tiež mimoriadne odolný voči nízkym teplotám.

V niektorých prípadoch sa tento typ striech označuje aj ako polointenzívny – v tomto prípade je úroveň terénu nižšia ako pri intenzívnych strechách, ale hrubšia ako pri extenzívnych strechách.

Trvanlivé riešenie odolné voči poveternostným vplyvom 

Podľa národných stavebných predpisov by strešné konštrukcie mali mať sklony alebo kontrasklony. Roztoky Protan môžu mať tvarované sklony v nosnej konštrukcii alebo na tepelnej izolácii, aby sa dosiahol dostatočný odvod vody. Protan GG je vyrobený tak, aby odolal veľkému zaťaženiu a vysokému tlaku vody a má vynikajúce vlastnosti proti starnutiu v týchto náročných podmienkach.

Odolný voči koreňom

 Protan G a GG sú membrány, ktoré boli certifikované ako odolné voči koreňom v súlade s prísnym testom FLL, preto nemusíme používať dodatočnú ochrannú vrstvu proti prerastaniu koreňov.

Technické výkresy a popisné texty

Technické výkresy a popisné texty

Tu nájdete prehľad technických výkresov a popisných textov Protan, ktoré si môžete stiahnuť vo formáte pdf a dwg.

Dokumentácia

Dokumentácia

Tu nájdete dokumenty Protan, certifikáty, schválenia a popisy produktov

Balastové a zelené strechy

Balastové a zelené strechy

Strešné strechy sú strešné konštrukcie, v ktorých je membrána pokrytá postupnými vrstvami.

Dozvedieť sa viac
Trávnikové strešné membrány

Trávnikové strešné membrány

Rašelinové strechy majú pekný vzhľad a bohatú tradíciu realizácie v prírodnom prostredí spolu s drevenou konštrukciou domov.

S turfovou strešnou membránou Protan získate bezpečný a pevný povrch, na ktorom môže trávniková strecha bezpečne rásť a chrániť povrch strechy.

Dozvedieť sa viac
Prezrite si všetky naše strešné produkty, príslušenstvo a náradie

Prezrite si všetky naše strešné produkty, príslušenstvo a náradie

Produkty Protan majú jednu z najnižších uhlíkových stôp v kategórii strešných krytín. Tu si môžete prezerať naše produkty podľa kategórie alebo oblasti použitia.

Prehľadávať produkty

Obchodné oddelenie

Viliam Oros - Slovenská republika

Viliam Oros

Slovenská republika