Vlastnosti, výkon a bezpečnosť

Vlastnosti, výkon a bezpečnosť


Technické textílie Protan majú široké uplatnenie.

Tkaniny Protan potiahnuté PVC sa vyrábajú v mnohých kvalitných variantoch v závislosti od technickej špecifikácie.

Vďaka dlhoročným skúsenostiam Protan vyvíja a dodáva inovatívne riešenia založené na vlastných kompetenciách alebo pre individuálne potreby zákazníkov.

Hmotnosť

Optimálne zvolená úžitková hmotnosť materiálu sa priamo premieta do jednoduchosti použitia poťahu ako na rolke, tak aj pri práci s ňou. Podľa našich skúseností veľa zákazníkov používa hmotnosť na meter štvorcový ako ukazovateľ pevnosti a odolnosti. Pevnosť a odolnosť sú však ovplyvnené ďalšími faktormi, ako je štruktúra tkaniny, množstvo PVC záteru a následná povrchová úprava. Preto stojí za to skontrolovať rôzne parametre pevnosti a trvanlivosti.

Sila

V dôsledku výrobných metód bude mať väčšina potiahnutých látok rôzne pevnostné vlastnosti v pozdĺžnom a priečnom smere. Okrem toho rozlišujeme pevnosť v ťahu v určitom smere a pevnosť v roztrhnutí v rovnakom smere. Pevnostné vlastnosti sa budú líšiť v závislosti od typu nití, z ktorých je tkanina vyrobená, a od spôsobu ich spojenia. Zvyčajne teda priraďujeme štyri rôzne hodnoty, z ktorých každá udáva pevnosť krytu pri špecifickom namáhaní: pevnosť v pozdĺžnom ťahu a pevnosť v roztrhnutí, ako aj zodpovedajúce priečne pevnosti.

Farby

Tkaniny potiahnuté Protanom sú dostupné v štandardných farbách v závislosti od kvality a použitia. Najobľúbenejšie všestranné poťahované látky je možné objednať v štandardných farbách z katalógu Protan. Pri veľkých výrobných dávkach si zákazníci môžu vybrať farbu sami.

Lak

V rámci výrobného procesu sa všetky poťahované látky najskôr vyrábajú bez poťahu.

S prihliadnutím na individuálne potreby zákazníka je možné zmodernizovať kvalitu výrobného procesu, následne tkanina prejde jednou alebo viacerými dodatočnými výrobnými etapami. Konečným výsledkom bude náter vyrobený z akrylového laku a / alebo PVDF laku v jednostrannom alebo obojstrannom riešení.

Požiarna odolnosť

Požiarna odolnosť je mimoriadne dôležitá vlastnosť v mnohých aplikáciách, napríklad v halách a stanoch. Počas výrobného procesu sa pridávajú špeciálne chemikálie, aby boli potiahnuté tkaniny ešte odolnejšie voči ohňu alebo zvýšeným teplotám.

Trvanlivosť/ UV+

Pri výrobe je možné pridávať látky, ktoré zabraňujú znehodnoteniu vplyvom UV žiarenia, aby sa zabezpečila trvanlivosť produktov, ktoré sa budú používať pri silnom slnečnom svetle. To je dôležité pre haly a poťahované látky, ktoré sa budú používať napríklad na exponovaných strechách.

Svetlo / infračervené blokovanie

Jednotlivé aplikácie vyžadujú, aby cez potiahnutú látku nebolo vidieť svetlo. V niektorých prípadoch to bude zvonku dovnútra a v iných to bude zvnútra von. Stany používané vojakmi by mali napríklad blokovať svetlo zvnútra aj zvonku. Pre zváračský stan je dôležité zatieniť zváracie svetlo vo vnútri pred viditeľnosťou zvonku.

Odolnosť proti vlhkosti

Jedno alebo obojstranne potiahnuté textílie sú odolné voči vlhkosti a môžu byť použité v halách alebo zariadeniach vystavených vlhkosti, ako sú plavárne.

Vodotesnosť

Technické textílie Protan môžu poskytnúť vodeodolnú vrstvu v širokej škále aplikácií. Majú všestranné možnosti použitia, ako sú bazény, septiky, nádoby na hnoj a umelé zemné fontány alebo potrubia.

Protan BlueSafe - kvalita schválená pre pitnú vodu

Protan BlueSafe je séria inovatívnych a plne recyklovateľných textílií potiahnutých PVC, ktoré okrem iného pomôžu odvetviu akvakultúry riešiť mnohé druhy environmentálnych problémov. Produkty Protan BlueSafe spĺňajú požiadavky oceánskeho priemyslu na udržateľnosť, biologickú bezpečnosť a bezpečnosť potravín. BlueSafe nevypúšťa mikroplasty, bol špeciálne vyvinutý pre použitie so slanou vodou a je schválený na skladovanie pitnej vody.

Kontakt

Jan Børge Harsvik - Sales Manager – Technical Textiles

Jan Børge Harsvik

Sales Manager – Technical Textiles
Tkaniny techniczne -

Tkaniny techniczne

Naše tkaniny potiahnuté PVC sa vyrábajú v mnohých kvalitných variantoch

Naše tkaniny potiahnuté PVC sa vyrábajú v mnohých kvalitných variantoch

Naše tkaniny potiahnuté PVC sa vyrábajú v mnohých kvalitných variantoch. Protan predáva potiahnuté textílie spoločnostiam, ktoré vyrábajú rôzne produkty a používajú naše potiahnuté textílie na špecifické účely; napríklad v akvakultúre, poľnohospodárstve alebo ropnom a plynárenskom priemysle.

Dozvedieť sa viac
Ekologické tkaniny pre akvakultúru a chov dobytka

Ekologické tkaniny pre akvakultúru a chov dobytka

Protan dodáva technické textílie pre sektor akvakultúry, ktoré sú mimoriadne odolné a prispievajú k riešeniu obrovského problému šírenia a kontaminácie morí a životného prostredia mikroplastmi. Úzko spolupracujeme s hlavnými hráčmi v tomto odvetví na vývoji dobrých, udržateľných riešení pre akvakultúru.

Dozvedieť sa viac
Technical Textiles for oil and gas

Technical Textiles for oil and gas

The oil and gas industry needs technical textiles that are extremely fire retardant and durable. Our textiles have many applications for the oil and gas industry, such as fire barriers in various installations, and applications within the areas of seismic operations, oil recovery and flame protection. 

Read more
Kompletné haly

Kompletné haly

Protan Elmark dodáva kompletné haly a konštrukcie na rôzne účely po celom svete. Spoločnosť sídli v Poľsku. Využite náš konfigurátor hál pre svoj projekt a prečítajte si viac o rôznych typoch konštrukcií hál, ktoré môže Protan Elmark zabezpečiť pre vaše potreby.

Choďte do Protan Elmark