Les morských rias

Les morských rias


Ziskové, odolné a šetrné k životnému prostrediu

Umelý prales z morských rias vyrobený z ekologického a recyklovateľného PVC chráni rybičky čističov a slúži im ako prirodzené prostredie – bez tvorby mikroplastov.

Zatiaľ čo tradičný plastový les z morských rias treba nahradiť
každých 6 - 7 mesiacov vydrží náš PVC les morských rias v mori až trikrát dlhšie. Použitý produkt sa potom extrahuje z vody a recykluje. Okrem toho, les morských rias Protan výrazne znižuje používanie takeláže, ktorá poškodzuje životné prostredie v odvetví akvakultúry.

Aby sa v rozbúrenom mori udržal les z morských rias na mieste, bolo olovo Protanu škodlivé pre životné prostredie nahradené magmatickými kameňmi.

Kombinácia stojana pre upratovačky s rovnako priateľským
Ekologické obojky proti parazitom Protan umožňujú upustiť od používania chemikálií na kontrolu parazitov.

Produkty Protan sú dostupné na sklade, čo sa premieta do krátkych dodacích lehôt a flexibilných dodávok.

 

Technické materiály Protan pre akvakultúru

100% recyklovateľné materiály, bez olova a mikroplastov.

Extrémna odolnosť: Dlhá životnosť, minimálna údržba, nízke náklady.

Schválené pre kontakt s pitnou vodou.

Zabraňujú vstupu mikroplastov do mora.

Na konci svojej životnosti môžu byť naše produkty recyklované prostredníctvom nášho programu spätného odberu a potom znovu použité.

Vyrobené a vyvinuté v Nórsku.

Protan BlueSafe®

Protan BlueSafe je séria inovatívnych opakovane použiteľných PVC textílií, ktoré sú obzvlášť dobre tolerované slanou vodou. Môžu napríklad pomôcť odvetviu akvakultúry prekonať množstvo environmentálnych výziev.

Produkty Protan BlueSafe spĺňajú požiadavky širokého spektra priemyselných odvetví na udržateľnosť, biologickú bezpečnosť a bezpečnosť potravín.

Látka neuvoľňuje mikroplasty, je špeciálne prispôsobená na použitie v slanej vode a možno ju použiť na skladovanie pitnej vody.

Keďže je úplne hladký a hustý, pravdepodobnosť rastu mikróbov na jeho povrchu sa znižuje až o 70 percent, čo tiež znižuje náklady na údržbu a predlžuje jeho životnosť.

Ochranný obojok proti parazitom

Ochranný obojok proti parazitom

Obojok pomáha udržať parazity mimo chovných klietok. Naše riešenia sú vyrábané a vyvíjané v Nórsku zo 100 percentne recyklovateľných materiálov.

Dozvedieť sa viac
Systém uzavretých chovných klietok

Systém uzavretých chovných klietok

Protan a ďalšie subjekty tvoria skupinu profesionálov vyvíjajúcich a testujúcich uzavretý klietkový systém. PVC tkanina musí nielen zabrániť úniku rýb, ale musí spĺňať aj množstvo prísnych výkonnostných a ekologických požiadaviek.

Dozvedieť sa viac
Protan BlueSafe

Protan BlueSafe

Protan BlueSafe je séria inovatívnych opakovane použiteľných PVC tkanín navrhnutých tak, aby pomohli vyriešiť mnohé environmentálne výzvy, ktorým čelí priemysel chovu rýb. Produkty Protan BlueSafe reagujú na požiadavky akvakultúrneho priemyslu z hľadiska udržateľnosti, biologickej bezpečnosti a bezpečnosti potravín.

Dozvedieť sa viac