Ochranný obojok proti parazitom

Ochranný obojok proti parazitom


Budúce riešenia pre priemysel akvakultúry

Protan vyvinul inovatívny obojok na ochranu proti lososovým všiam. Okrem iného je vyrobený z PVC, ktoré neuvoľňuje mikroplasty do životného prostredia a je natoľko ekologický, že je schválený pre styk s pitnou vodou.

Lososový golier Protan je odolný a udržateľný produkt.

Po skončení životnosti Protan použitý produkt zbiera a spracováva na iné PVC produkty, napr. PVC má teda životnosť až šesťdesiat rokov.

Ako to funguje:

Zbaviť sa parazita, akým je voš lososová, a zároveň splniť požiadavky na ochranu životného prostredia, je hlavnou výzvou v odvetví akvakultúry.

Odstránenie parazitov a vyčistenie už zamorených klietok lososov je časovo náročné a nákladné. Neustále odstraňovanie parazitov navyše zvyšuje stres a zhoršuje životné podmienky lososa.

Špeciálny golier okolo klietky odstraňuje niektoré z týchto problémov.

Parazitom sa najlepšie darí v hornej vrstve vody, takže ak je okolo klietky natiahnutý ochranný golier, ktorý siaha desať metrov do vody, vytvorí veľmi účinnú fyzickú bariéru na ochranu rýb pred parazitmi.

Patentovaným riešením použitým v nových prírubách je inštalácia vreciek alebo prietokových prvkov v spodnej časti príruby. Napĺňajú sa morskou vodou a pôsobia ako unášacia kotva a majú samoposilňujúci efekt. To znamená, že čím viac fúka a čím väčšie sú vlny, tým je obojok obklopujúci klietku stabilnejší.

Vďaka použitiu obojku sa pestovatelia nemusia obávať, že by sa voš lososová dostala do klietok pri rozbúrenom mori a pri silných búrkach. Obojok zostáva na svojom mieste bez ohľadu na poveternostné podmienky.

 

Technické materiály Protan pre akvakultúru

100% recyklovateľné materiály, bez olova a mikroplastov.

Extrémna odolnosť: Dlhá životnosť, minimálna údržba, nízke náklady.

Schválené pre kontakt s pitnou vodou.

Zabraňujú vstupu mikroplastov do mora.

Na konci svojej životnosti môžu byť naše produkty recyklované prostredníctvom nášho programu spätného odberu a potom znovu použité.

Vyrobené a vyvinuté v Nórsku.

Protan BlueSafe®

Protan BlueSafe je séria inovatívnych opakovane použiteľných PVC textílií, ktoré sú obzvlášť dobre tolerované slanou vodou. Môžu napríklad pomôcť odvetviu akvakultúry prekonať množstvo environmentálnych výziev.

Produkty Protan BlueSafe spĺňajú požiadavky širokého spektra priemyselných odvetví na udržateľnosť, biologickú bezpečnosť a bezpečnosť potravín.

Látka neuvoľňuje mikroplasty, je špeciálne prispôsobená na použitie v slanej vode a možno ju použiť na skladovanie pitnej vody.

Keďže je úplne hladký a hustý, pravdepodobnosť rastu mikróbov na jeho povrchu sa znižuje až o 70 percent, čo tiež znižuje náklady na údržbu a predlžuje jeho životnosť.

Les morských rias

Les morských rias

Morské riasy les vyrobené z šetrné k životnému prostrediu a fit
opakovane použiteľné PVC ukrýva ryby čističov a vytvára ich prirodzené prostredie - bez emisií mikroplastov.

Dozvedieť sa viac
Systém uzavretých chovných klietok

Systém uzavretých chovných klietok

Protan a ďalšie subjekty tvoria skupinu profesionálov vyvíjajúcich a testujúcich uzavretý klietkový systém. PVC tkanina musí nielen zabrániť úniku rýb, ale musí spĺňať aj množstvo prísnych výkonnostných a ekologických požiadaviek.

Dozvedieť sa viac
Protan BlueSafe

Protan BlueSafe

Protan BlueSafe je séria inovatívnych opakovane použiteľných PVC tkanín navrhnutých tak, aby pomohli vyriešiť mnohé environmentálne výzvy, ktorým čelí priemysel chovu rýb. Produkty Protan BlueSafe reagujú na požiadavky akvakultúrneho priemyslu z hľadiska udržateľnosti, biologickej bezpečnosti a bezpečnosti potravín.

Dozvedieť sa viac