Ventiflex Air

Ventiflex Air


Protan Ventiflex Air je riešením pre bane a tunely, kde membrány, spoje a zváracie technológie spolu tvoria ventilačný systém svetovej triedy.

Ventiflex Air bol prvý flexibilný ventilačný systém vyvinutý a vyrobený v Európe. Všetkých päť typov trubíc, ktoré tvoria túto sériu, je založených na dlhoročných skúsenostiach, aerodynamických znalostiach a rozsiahlom vývoji produktov

Špeciálne navrhnutá PVC membrána

Rúry, ktoré tvoria sériu Ventiflex Air, sú navrhnuté a vyrobené s membránou špeciálne navrhnutou pre ventilačné potrubia. Vystužená polyesterová textília sa vyrába vo vlastnej réžii, aby sa dosiahli požadované vlastnosti. Textília, a tým aj membrána, je vďaka charakteristike tlaku vzduchu pevnejšia v útku (radiálne) ako v osnove (axiálne).

Optimálna životnosť

Polyesterová tkanina je pletená, nie tkaná, aby sa minimalizovala dĺžka a rozsah možného poškodenia a roztrhnutia. Látka je pokrytá silným PVC, ktoré optimalizuje pevnosť a zabraňuje delaminácii látky pri vysokom tlaku a namáhaní. Ak však dôjde k poškodeniu, využívame naše znalosti a skúsenosti v terénnych opravách bez toho, aby sme ohrozili kvalitu alebo výkon ventilačného systému.

Plne automatický systém pripojenia

Plne automatický tesniaci systém znamená, že môžeme dodať všetky priemery rúr od ø200 mm do ø3200 mm vo všetkých požadovaných dĺžkach. Závesný systém pozdĺž rúrok s plastovými očkami rozmiestnenými každých 50 cm zlepšuje kvalitu prúdu vzduchu a zaisťuje vysokú účinnosť. Praktické testy našich systémov potvrdzujú kvalitu aj našu schopnosť dodávať vzduch s lepším výsledkom ako požiadavky SIA196, trieda S.

Typy rúr Ventiflex

Všetkých päť typov potrubí má nasledujúce vlastnosti:

- Spomaľovač horenia (Flame Retardant - FR)

- Samozhášavé

Okrem toho majú dva typy rúr aj antistatické vlastnosti (Anti Static - AS). Antistatické rúry sú ideálne pre uhoľné bane a tunely, kde môžu byť prítomné horľavé plyny.

Výber typu potrubia závisí od vypočítaného pracovného tlaku vzduchu vo ventilačnom systéme. Potrubie dodávame podľa rozmerov, pre každý typ a každý priemer.

Všetky rúry sú dodávané v žltej farbe, s výnimkou antistatických rúr, ktoré sú dodávané v svetlosivej farbe. Iné farby dostupné na požiadanie.

Kontakt

Rune Andresen - Area Sales Manager T&M

Rune Andresen

Area Sales Manager T&M
Arndt Hedtkamp - Sales Manager – Tunneling & Mining

Arndt Hedtkamp

Sales Manager – Tunneling & Mining