Riešenie problému, ak nemôžete použiť upevňovacie prvky

Riešenie problému, ak nemôžete použiť upevňovacie prvky

Úplne priľnavé riešenia môžu byť vhodné, keď je perforácia parotesnej vrstvy nežiaduca alebo keď substrát bráni mechanickému upevneniu alebo mu bráni.

arrow_downward

Súhrn produktu

  • Môže byť použitý na teplé aj studené strešné konštrukcie, novostavby a renovácie.
  • Zabraňuje prenikaniu parotesnej vrstvy a strešného plášťa.
  • Tento typ riešenia je vhodný najmä pre podklady na báze dreva.
  • Lepený systém môže byť vhodný v budovách s vysokou vlhkosťou, ako sú bazény a nemocnice.

Lepený systém

Lepený systém Protan je ideálny pre betónové strešné konštrukcie a budovy s vysokou vlhkosťou, pri jeho určovaní však treba brať do úvahy zaťaženie vetrom.

Na konštrukčný strešný plášť sa inštaluje parotesná vrstva a následne zateplenie jednovrstvovou PVC membránou Protan EX-A nalepenou polyuretánovým lepidlom schváleným Protan. Pri plne lepených strešných systémoch musí byť parozábrana bitúmenová, ku ktorej sa prilepí tepelná izolácia pomocou lepidla schváleného spoločnosťou Protan.

V opačnom prípade môžete nainštalovať polyetylénovú parozábranu a mechanicky upevniť izoláciu pomocou mechanických spojovacích prvkov. Strechy vystavené vyššiemu zaťaženiu vetrom vyžadujú dodatočné mechanické upevnenie.

Úplne priľnavé roztoky môžu byť vhodné, keď je perforácia parotesnej vrstvy nežiaduca alebo keď substrát bráni mechanickému upevneniu alebo mu bráni.

Protan Glued System možno použiť na teplé aj studené strešné konštrukcie, novostavby a renovačné projekty. V niektorých krajinách je lepenie bežnou metódou zastrešenia, ale toto riešenie nie je možné inštalovať v chladnom a vlhkom počasí.

Tento typ riešenia môže byť vhodný na budovách s vysokou vlhkosťou, ako sú bazény, a na strechách napríklad s plášťom z drevitej vlny, kde je mechanické upevnenie náročné.

Pre plne lepené strešné systémy vyvinul Protan membránu Protan EX-A s polyesterovým rúnom na vnútornej strane.

Outerspace, Manchester

Outerspace, Manchester

Účelovo postavené zariadenie pre rozsiahlu televíznu a filmovú produkciu so 6 akusticky upravenými scénami a produkčnými zariadeniami. Výberom plne lepených sa zníži prenos zvuku cez upevňovacie prvky. Použitie izolácie Rockwool poskytlo PIR vynikajúcu požiarnu a akustickú hodnotu.

Prezrite si všetky naše strešné produkty, príslušenstvo a náradie

Prezrite si všetky naše strešné produkty, príslušenstvo a náradie

Produkty Protan majú jednu z najnižších uhlíkových stôp v kategórii strešných krytín. Tu si môžete prezerať naše produkty podľa kategórie alebo oblasti použitia.

Prehľadávať produkty